Završen tečaj informatike za visoko slabovidne osobe

Završen tečaj informatike za visoko slabovidne osobe

Završen tečaj informatike za visoko slabovidne osobe

Završen je još jedan Tečaj informatike za visoko slabovidne osobe u trajanju od 35 sati, koji smo održali zahvaljujući Trogodišnjem programu Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike „Kvalitetan život slijepih u lokalnoj zajednici 2“. Teme koje su polaznici savladali na tečaju su upoznavanje sa različitim povećalima kako bi im rad na računalu bio omogućen sa što manje poteškoća, Microsoft Word 2016 (uređivanje i oblikovanje teksta, provjera pravopisa, izrada tablica), Microsoft Excel (osnove rada), Power Point (izrada jedne poslovne prezentacije), Internet (Explorer, Google Chrome, otvaranje električne pošte, slanje/primanje, dodavanje privitaka, kretanje web stranicama, dodavanje web adresa u elektroničku poštu ili dokument), Rad sa pametnim telefonima (kako si olakšati korištenje pametnog telefona, kretanje pomoću Google karte, slikanje i uređivanje fotografija, dijeljenje preko društvenih mreža, korištenje Viber-a i WhatsApp-a). Posljednji dio tečaja odvijao se na terenu u centru Zagreba.

Vaša Udruga