KREATIVNA RADIONICA U MUZEJU SUVREMENE UMJETNOSTI

KREATIVNA RADIONICA U MUZEJU SUVREMENE UMJETNOSTI

KREATIVNA RADIONICA U MUZEJU SUVREMENE UMJETNOSTI

Zahvaljujemo se Muzeju suvremene umjetnosti što su nam još jednom 12.01.2023. omogućili posjet izložbi “Zbirka kao glagol“ na kojoj su predstavljene umanjene taktilne replike djela iz fundusa Muzeja sa popratnom audio deskripcijom. Izložbu su vodili kustosi Muzeja suvremene umjetnosti, a u posjetu su nam se pridružili umirovljenici iz Doma za starije i nemoćne „Medveščak“.

Nakon izložbe sudjelovali smo na kreativnoj radionici u organizaciji Muzeja suvremene umjetnosti, koju je voditi Margareta Vidmar. Ona je predstavnica je umjetničke tzv. autsajderske scene, koja je u proteklih nekoliko desetljeća iznjedrila mnoge zanimljive umjetnike. Završila je Školu slikarstva Agora, Edukacijsko rehabilitacijski fakultet, te magistrirala psihotraumatologiju na Medicinskom fakultetu i specijalizirala se za art terapiju. Na ovoj kreativnoj radionici izrađivale su se skulpture reciklažnom tehnikom, od novina, plastičnih vrećica i ljepljivih traka u boji. Radionica je protekla u odličnoj atmosferi. Zahvaljujemo se gospođi Vidmar na predstavljanju ove tehnike.