MSU NA DODIR

MSU NA DODIR

MSU NA DODIR

Kako smo prethodno najavili, Muzej suvremene umjetnosti je obogatio izložbeni postav ciklusa „Zbirka kao glagol“ sa ponudom za slijepe i visoko slabovidne osobe. Riječ je o djelima hrvatske suvremene umjetnosti koja su sada zastupljena taktilnim modelima, reljefima i replikama, uz legende na uvećanom i Braillevom tisku te audio vodičem. Dana 16.12.2022. posjetili smo otvorenu izložbu i uvjerili se da je riječ o 15 prilagođenih radova, od kojih je u šest slučajeva riječ o originalnim radovima. Popratna audio deskripcija radova može se pratiti preko aplikacije na mobitelu ili putem slušalica koje se mogu dobiti na blagajni muzeja. Svi zainteresirani mogu posjetiti izložbu do 15.03.2023. Udruga slijepih Zagreb će organizirati još jedan posjet u 2023. godini.

Vaša Udruga