Obilježavanje Svjetskog dana vida

Obilježavanje Svjetskog dana vida

Obilježavanje Svjetskog dana vida

Svake godine, svakog drugog četvrtak u mjesecu listopadu obilježava se Svjetski dan vida. Povodom toga, u  utorak 11.listopada mi smo ga obilježili sa jednim aktivnim predavanjem našeg vanjskog suradnika oftalmologa dr. Petričeka.

Izrazito zanimljivo predavanje doc.dr. sc. Igor Petriček, stručnjaka  specijaliste oftalmologa  zaposlenog  u Klinici za očne bolesti KBC Zagreb

Priličan broj zainteresiranih za tu temu ne samo članova nego i članova obitelji, građana,  poslušalo je iskustva iz prakse o nekim očnim dijagnozama, o važnosti prevencije sljepoće, uzrocima te i načinu kako prevenciju uključiti u svakodnevni život, kako liječiti.  Osvrt je bio i na predrasude koje kruže među pacijentima i stvaraju okružje nepovjerenja u liječnike.

Drago nam je da smo mogli ugostiti ovakvog stručnjaka i uz mogućnost osobnih pitanja dobiti valjane odgovore.

 

Vaša Udruga slijepih Zagreb