Održano predavanje Zdravi stilovi života i važnost tjelesne aktivnosti na otvorenom za osobe s oštećenjem vida

Održano predavanje Zdravi stilovi života i važnost tjelesne aktivnosti na otvorenom za osobe s oštećenjem vida

Održano predavanje Zdravi stilovi života i važnost tjelesne aktivnosti na otvorenom za osobe s oštećenjem vida

Kao dio projekta „Edukacijom i savjetovanjem do zaštite zdravlja slijepih osoba“, kojeg udruga provodi u suradnji s Nastavnim zavodom za javno zdravstvo “Andrija Štampar”, a financira Grad Zagreb, 7. srpnja 2023. održano je predavanje “Zdravi stilovi života i važnost tjelesne aktivnosti na otvorenom za osobe s oštećenjem vida”. Našim članovima je apostrofirana važnost kretanja, posebice aktivnosti na otvorenom. Naime, sve veći problem u Hrvatskoj je tjelesna neaktivnost. Ona dovodi do debljine i prekomjerne tjelesne mase, što predstavlja značajan rizik za razvoj kroničnih nezaraznih bolesti. Najčešće je rezultat „sjedilačkog“ načina života. Predavači iz Nastavnog zavoda za javno zdravstvo “Andrija Štampar” pokazali su veliko zanimanje za naše slijepe planinare i način na koji oni uz pomoć pratnje ostvaruju svoje sportske uspjehe. Naši članovi planinare u sklopu Planinarskog društva slijepih “Prijatelji planina”.