Zdravstveno predavanje “Prevencija kardiovaskularnih bolesti” u Udruzi slijepih Zagreb

Zdravstveno predavanje “Prevencija kardiovaskularnih bolesti” u Udruzi slijepih Zagreb

Zdravstveno predavanje “Prevencija kardiovaskularnih bolesti” u Udruzi slijepih Zagreb

Kao posljednje predavanje provedeno u suradnji sa Nastavnom zavodu za javno zdravstvo “Dr. Andrija Štampar”, u sklopu projekta “Edukacijom i savjetovanjem do zaštite zdravlja slijepih osoba” kojeg financira Grad Zagreb, u srijedu 20.12.2023. u prostorijama Kluba udruge održali smo edukativno predavanje “Prevencija kardiovaskularnih bolesti”. Marija Piljek i Ivona Blažević istaknule su našim članovima važnost kretanja kao prevenciju kardiovaskularnih bolesti, kako se brinuti o vlastitom zdravlju ukoliko je bolest već nastupila te kako paziti na svoje zdravlje u izazovno blagdansko vrijeme. Poznavanje granica uživanja obilja hrane i pića uz smanjeno kretanje naglašeno je kao najbitniji savjet za održavanje, čuvanje i poboljšavanje zdravlja. Na kraju predavanja, članovi su postavljali pitanja i dobili savjete za svoje konkretne zdravstvene probleme, što je doprinijelo njihovom osnaživanju u nošenju sa kroničnim bolestima kardiovaskularnog sustava.